مزایا و معایب نرم کننده کلاچ

مزایا و معایب نرم کننده کلاچ

مزایا و معایب نرم کننده کلاچ

هر ابزاری که ساخته می شود دارای معایب و مزایای است ولی در اکثر مواقع سعی میشود تا مزایای ابزار ساخته شده بیشتر از معایب آن باشد. نرم کننده کلاچ هم از این قائده مستثنی نیست.در این مقاله سعی میکنم تا به معایب و مزایا بپردازم. در ادامه با آسان کلاچ جهت نقد و بررسی نرم کننده کلاچ همراه باشید.

در ابتدا باید بدانیم عملکرد و مکانیزم نرم کننده کلاچ چگونه است

کیت نرم کننده کلاچ با استفاده از قوانین فیزیک ، تکیه گاه و اهرم ها طراحی شده است. طبق قوانین هرچه وزنه به تکیه گاه نزدیک تر و اهرم فشار دورتر باشد نیاز به نیروی کمتری جهت بلند کردن وزنه می باشد. ما با استفاده ازهمین قانون ساده در طراحی نرم کننده کلاچ و بهره گیری آن در قطعات داخل موتور (و در برخی خودرو ها زیر پدال)  نرمی کلاج به حداکثر خواهیم رساند.

این قطعات بعد از تست های فراوان و با استفاده از تجربیات مکانیک کاران مجرب و پس از طی سالها بررسی و توسعه طراحی شده است و دارای تاییدیه صنف مکانیک کاران می باشد.

مزایای کیت نرم کننده آسان کلاچ :

  • پس از نرم شدن کلاچ به واسطه نرمی کلاچ شما عمل کلاچ گیری و رها نمودن کلاچ را به صورت کامل انجام خواهید داد که این باعث می شود از ضربه های شدید به دیسک و صفحه کلاچ که ناشی از سفتی کلاچ فابریک می باشد جلوگیری شود و در نهایت سبب طول عمر 2 برابری  لنت دیسک شده و همچنین باعث جلوگیری از آسیب به فنر های دیسک و شل شدن آنها می شود .
  • کاهش فشار بسیار کمتر به زانو و کمر که در نهایت باعث رهایی فرد استفاده کننده از کیت نرم کننده کلاچ آسان کلاچ از درد های زانویی و کمری خواهد شد.
  • افزایش مدت زمان استفاده از صفحه کلاچ با استفاده از افزایش دقت کشش سیم کلاچ

 

خرید آنلاین با ضمانت برگشت 7 روزه در دیجی کالا:

 

معایب نرم کننده کلاچ و راه حل های آن :

یک از معایب که توسط افراد مختلف بیان می شود کاهش کورس کلاچ پس از نصب نرم کننده است که به واسطه افزایش طول دوشاخ کلاچ می باشد که در این مورد باید به این نکته توجه کنید با نصب صحیح قطعات نرم کننده کلاچ در جای خود و رگلاژ به صورت صحیح، سیستم کلاچ ماشین بدون هیچ گونه مشکلی همانند قطعات فابریکی کار خواهد کرد و با توجه به اینکه افزایش طول اهرم ها در راستای خود اهرم فابریک می باشد، هیچ گونه تداخلی در عملکرد سیستم نخواهد داشت.

مورد دیگری که مورد انتقاد است، پس از نصب نرم کننده کلاچ، خودرودر حالت نیم کلاچ قرار می گیرد و گیربکس درگیر می شود و باعث کاهش طول عمر صفحه کلاچ می شود!

بله این حرف صحیح است، توجه فرمایید که این حالت زمانی که  سیستم فابریک نصب هست،به دلیل دگلاژ ناصحیح ممکن است اتفاق بیفتد ولی در صورتیکه رگلاژ کلاچ به صورت صحیح انجام شده باشد صفحه کلاچ درگیر نخواهد شد که شما باید نهایت دقت را در این مرحله انجام دهید تا به بهترین نحو از این کیت نرم کننده بهره مند شوید.

افراد مسن, رانندگان تاکسی, رانندگان سرویس مدارس, خانم ها و….. با استفاده از کیت نرم کننده کلاچ مبتکران ساعات کاری بهتر با انرژی بالاتری تجربه خواهند نمود.

نرم کننده کلاچ

پیوست
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید
Sort by:
عروسک ایموجی فنری

عروسک های ایموجی

فروش عروسک های ایموجی تنها با قیمت 6 هزار تومان را از ما بخواهید ،